عسلی بــن؛ روشی برای خرید ارزا‌ن‏‌تر

 

آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و با قرص عسلکده هستید؟ آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از عسلکده خرید می‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی عسلکده با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟ آیا از مشتریانی هستید که عسل مورد نیاز سازمان، شرکت، و دفتر کار خود را پیوسته از عسلکده خرید می‏‌کنید؟ شاید علاقه‌‏مند به خریدهای با تعداد بالا و عمده برای کسب و کار خود هستید!
مدت‏‌هاست که عسلکده پیشنهادهای زیادی را از مشتریان دائمی خود دریافت می‌‏کند. پیشنهادهایی از این دست که، یک مشتری وفادار و با نرخ تکرار خرید بالا امکان بهره‌‏مند شدن از قیمت‏هایی ویژه و مناسب‏‌تر را داشته باشد. یعنی دریافت حداکثر تخفیف یا اشانتیون ممکن از عسلکده !
البته از ویژگی‏‌های خرید اینترنتی شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است. معمولا کالاها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آنها که تنها گاهی خرید می‏‌کنند و چه آنها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند با قیمت‏‌های یکسانی عرضه می‏‌شوند. این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است. با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح عسلی بن، نگاه ویژه‏‌ی عسلکده به مشتریان وفادار است. نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با عسلی بن، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏تر می‌‏خرید!

 

اما عسلی بن چیست؟

عسلی بن، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید برخی از کالاها ، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از عسلکده ، بسته به ارزش و نوع کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “عسلی بن” که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم :

• عسلی بن، امتیازیست ویژه که عسلکده جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.
• عسلی بن، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.
• میزان دریافت امتیاز عسلی بن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.
• اگر در خریدهای قبلی امتیاز عسلی بن کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از عسلی بن در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج عسلی بنی مصرف نشود.
• در حال حاضر اعتبار هر امتیاز عسلی بن از زمان دریافت آن ۳۰ روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف عسلی بن، باید برنامه ریزی کنید.
اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:
تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن 500 هزار تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا 10 امتیاز عسلی بن به ارزش 10 هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف 10 هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید عسلی بن دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز عسلی بن بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی عسلکده و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.
حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت 200 هزار تومان را انتخاب می‌کنید.
در این مثال از 10 عسلی بن قبلی، امکان استفاده از 7 عسلی بن برای این کالای عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای 200 هزار تومان، 193 هزار تومان پرداخت می‏‌کنید. در ضمن برای این کالا 6 عسلی بن جدید برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید. پس از این خرید 9 عسلی بن در حساب شما موجود است. یعنی تا 9 هزار تومان دیگر نیز می‌‏توانید در خرید‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر عسلی بنی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا ۳۰ روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد.

 

آیا امکان انتقال عسلی بن به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال عسلی بن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای عسلی بن خود سودمند سازید.

 

آیا می‌‏توان از عسلی بن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، عسلی بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت عسلی بن در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار عسلی بن دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

برای خرید هر محصول، از چه تعداد عسلی بن می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از عسلی بن برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده عسلی بن، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست. البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج عسلی بنی مصرف نشود.
توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

 

آیا می‌توان در ازای عسلی بن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

عسلی بن برای استفاده در سایت عسلکده طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف عسلکده ، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، عسلی بن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

 

آیا عسلی بن دریافتی خرید جدید به عسلی بن‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری عسلی بن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر عسلی بن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از عسلی بن‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از عسلکده دریافت کنید.
همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، عسلی بن تعلق نمی‌گیرد.